zmiany u wędkarzy - maj

 

Zmiany u wędkarzy

 

   Mam nadzieję, że tytuł jest na tyle intrygujący, że artykuł przeczytają wszyscy czytelnicy Nowin Komornickich.

   Zmian jest wiele, a na początek bardzo ważna informacja, że wszystkie formalności związane z wędkowaniem na wodach PZW i Wielkopolskiego Parku Narodowego można załatwiać już od kwietnia pod adresem siedziby Koła, czyli u Prezesa:

w Komornikach na ul. Staszica 30.

   Jest to spowodowane zmianą właściciela dotychczasowego punktu obsługi, czyli PHG „Relax” w Szreniawie. Staram się na bieżąco obsługiwać wszystkich wędkarzy chcących opłacić znaczki członkowskie, wykupić różnego typu zezwolenia czy też takich, którzy chcą wstąpić lub wystąpić z naszego koła lub zdać egzamin na kartę wędkarską, oraz w innych sprawach. Dotąd robiłem to bez względu na porę dnia, ponieważ początek wiosny to okres, w którym wędkarze szczególnie mają tych spraw do załatwienia bardzo dużo. Szczyt jak wiadomo przypada zawsze na koniec kwietnia, kiedy można mówić o prawdziwych kolejkach wędkarzy, a jak wiadomo jest nas w kole w sumie około czterystu. Piszę o tym wszystkim dlatego, że w powyższych sprawach można się też kontaktować ze mną telefonicznie pod moim prywatnym numerem telefonu 601736241. W tym miejscu chciałbym prosić o wyrozumiałość i telefonowanie tylko w niezbędnych kwestiach, natomiast odnośnie podstawowych informacji typu: „a ile to kosztuje” lub „a kiedy to się odbywa” proszę wszystkich wędkarzy z naszego koła o zadanie sobie odrobinę trudu i odszukanie tych informacji w treści pisanych na tych łamach artykułów lub też na stronie internetowej koła: www.pzwkomorniki.pl . Znacznie usprawni to obsługę pozostałych wędkarzy, wyeliminuje niepotrzebne napięcia i odciąży moje i tak czerwone od telefonu ucho. Za wyrozumiałość z góry dziękuję.

   Kolejną zmianą jest wykaz konkursów wędkarskich organizowanych w tym roku w kole:

Zawody zaliczane do GPX Koła:

  1. Otwarcie sezonu - 10 maj, łowisko Bucz
  2. O Puchar Przewodniczącego Rady Gminy - 25 maj, jezioro Strykowskie
  3. O Puchar Prezesa Koła - 15 czerwiec, jezioro Wonieść
  4. O Mistrzostwo Koła – 27 lipiec, jezioro Niepruszewskie
  5. O Puchar 20lecia Koła – 30 sierpień, łowisko Bucz

Dodatkowo:

  1. Dla dzieci, Festyn wędkarski – 1 czerwiec, jezioro Rosnówko (za przedszkolem)
  2. Spinningowe – 12 październik, jezioro Rosnówko głębokie (łódka, brzeg)

    Jak widać pierwszy konkurs już za nami, a drugi właściwie w trakcie. Po otwarciu sezonu tabela GPX przedstawia się następująco:

 

Imię i Nazwisko

Miejsce w zawodach

Punkty

Punkty do

GrandPrix

Nowak Paweł

I

19200p

100p

Rafał Nowak

II

20940p

80p

Bazylak Dawid

III

13880p

65p

Miliński Paweł

IV

11040p

50p

Bazylak Jakub

V

9900p

40p

Gładysiak Lech

VI

4980p

30p

Rus Paweł

VII

4940p

20p

Michalak Łukasz

VIII

3880p

15p

Kaczmarek Arkadiusz

IX

3380p

10p

Staśkiewicz Piotr

X

3340p

5p

   Na kolejne wyjazdowe zawody zapraszam już 25 maja nad j. Strykowskie w Januszewicach. Tam na jedną wędkę metodą spławikową, drgającej szczytówki lub gruntową powalczymy o kolejne punkty i nagrody, oraz o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy - Mariana Adamskiego. Wyjazd autobusem o godzinie 6.00 z Komornik przed Biedronką.

   W tym miejscu wypada właśnie napisać o kolejnej zmianie, a mianowicie o zawodach, które pierwotnie miały odbyć się na jeziorze Rosnówko. Jednak dzięki gościnności Zarządu Koła Sum w Kościanie wyjedziemy na nieodkryte przez nas dotąd jezioro Wonieść.

Wyprawa jest przewidziana na 15 czerwca, niezmotoryzowanych zabierze oczywiście autobus, który wyruszy tradycyjnie o godzinie 6.00 z Komornik przy Biedronce. Wędkować będziemy na jedną wędkę tak jak na poprzednich zawodach, a do zdobycia tym razem będzie dodatkowo Puchar Prezesa.

   Wspomnę jeszcze, że na obu wymienionych wyżej imprezach startowego pobierać nie będziemy. Licząc na sportową rywalizację i dobrą zabawę serdecznie wszystkich wędkarzy z naszego koła zapraszam. Warunkiem uczestnictwa jest oczywiście aktualne członkostwo w naszym kole.

    Na zakończenie chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom biorącym udział w wiosennej akcji sprzątania brzegów jezior Rosnówko i Chomęcice. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu znowu możemy cieszyć się nieskażonym pięknem naszych jezior. W sumie zebrano kilkanaście pełnych worków śmieci, które Dzięki za wszystko i uprzejmości Urzędu Gminy w Komornikach trafiły na wysypisko.

z wędkarskim pozdrowieniem

Prezes Gminnego Koła Wędkarskiego w Komornikach

Piotr Wiśniewski

P.S.

Uwaga  gimnazjaliści !!!

W Gimnazjum w Komornikach rozpoczęło działalność wędkarskie kółko zainteresowań.

Podobno jest to najliczniejsze kółko w gimnazjum, a zajęcia prowadzone w każdą środę od godziny 14.45. Można dowiedzieć się wielu bardzo ciekawych rzeczy na temat wędkarstwa i nie tylko, zdobyć niezbędna wiedzę potrzebną do zdania egzaminu na kartę wędkarską. Będzie można taką kartę otrzymać pod koniec roku szkolnego. Na zakończenie roku planowane też specjalne zawody wędkarskie dla uczestników. Serdecznie wszystkich gimnazjalistów zapraszam.