zawody karpiowe sekcji karpiowej pzw komorniki żukowo 2014

 

 

Pierwsze zmagania karpiowe w tym roku za nami!

 

     W ubiegły weekend zawodnicy naszej sekcji karpiowej rozpoczęli batalię w zawodach, które jako pierwsze z trzech zaplanowanych na ten rok odbyły się na łowisku w Żukowie. Łowisko Carpshop o którym mowa jest wyjątkowo spokojne i urokliwe. Jeżeli, marzy ktoś w spokoju posiedzieć nad wodą, to jest to czego szuka. Losowanie jak zwykle okazało się kluczowe, kto polosował dobrze ten połowił, kto nie, ten niestety „popłynął”. Zawodnicy przyjęli różne strategie nęcenia, jedni postanowili zanęcić grubo na amura, inni mniejszymi ilościami na karpia, jedni szukali ryb w toni, inni pod brzegami. Praktycznie widziałem wszystkie możliwe kombinację, jak się później okazało co nie którzy, trafili…

     Rywalizacja w naszych zawodach od samego początku z powodu przyznawanej nagrody za pierwszą rybę jest zawsze zacięta. Zgrzewka piwa za pierwszą rybę zawodów, motywuję nie jednego do szybkiego działania. Już w pierwszych godzinach na stanowisku nr.20 odnotowane zostało pierwsze brania, niestety przegrane przez zawodnika. Ryba, która po pięknym braniu wbija się jak pocisk w trzcinę nie dała, żadnych złudzeń, kto to w tej potyczce będzie lepszy. Pierwsza wyciągnięta ryba została odnotowana na stanowisku nr.17, był to karp o wadze 4,27kg a szczęśliwy łowca Paweł Rus otrzymał wyżej wspomnianą nagrodę.

     Większość zawodników znając możliwości amurowe zbiornika, od samego początku nie wierzyła, że konkurs na big fisha zawodów wygra karp tylko właśnie ten azjatycki przybysz. I tak właśnie było, największy karp miał 9,02 złowiony na stanowisku nr.20 a największa ryba zawodów to amur 12,120 złowiony na stanowisku 19.

 

     Po 3 dobach i zbliżającym się końcu zawodów, nikt nie mógł być pewny zwycięstwa. Rywalizacja trwała do samego końca, najlepszym tego przykładem było stanowisko nr. 1, które w niedzielny poranek dołowiła 3 sztuki do swojej kolekcji w bardzo krótkim czasie. Wyniki było tak bardzo do siebie zbliżone, że w każdej chwili mogły ulec zmianie, właśnie stanowisko 2 w ostatnie 3 godziny zawodów wskoczyło z 4 na 2 miejsce, oto przykład jak trzeba walczyć do ostatniej chwili.

 

Wyniki końcowe ukształtowały się następująco:

 

I miejsce Rafał Nowak i Henryk Żuk (9 ryb) z wynikiem 60,33kg stanowisko 20

 

II miejsce Sławomir Kowalczyk i Maciej Wawrzyniak (8 ryb) z wynikiem 51,26, stanowisko 1

 

III miejsce Paweł Wiśniewski, Paweł Nowak (6 ryb) z wynikiem 46,41kg stanowisko 11

 

IV miejsce Marek Gonigroszek, Jarek Gonigroszek (5 ryb) z wynikiem 37,42kg, stanowisko 19

V miejsce Bartek Kapela, Marcin Marciniak (5 ryb) z wynikiem 31,17kg, stanowisko 18

VI miejsce Paweł Rus (5 ryb) z wynikiem 30,86kg, stanowisko 17

VII miejsce Roman Karasiński, Arkadiusz Kaczmarek (3 ryby) z wynikiem 21,50kg, stanowisko 10

VIII Arkadiusz Siejka, Paweł Wojtalak (3 ryby) z wynikiem 16,95kg, stanowisko 3

     Łącznie zostało złowione 41 karpi i 3 amury o łącznej wadze 295kg. Dziękuje wszystkim za stworzoną atmosferę za ducha walki za grę fair play, dziękuje kolegom sędziom a przedewszystkim Henasowi, chciałbym na końcu podziękować sklepowi leszcz oraz sklepowi carpshop za ufundowane nagrody. Zwycięzcom gratulujemy a przegranych mobilizujemy, najbliższa okazja do rewanżu już w czerwcu na łowisku Nekielka.

 

Rafał Nowak