zawody karpiowe sekcji karpiowej przy kole 153 w Komornikach Żukowo2013

 

Zawody karpiowe sekcji karpiowej przy kole PZW 153 Komorniki

12-15.09.13 Żukowo

 

 

 

        Łowisko okazało się nie łatwym akwenem, jest to stosunkowo nowo otwarty zbiornik, jeżeli chodzi o komercję, dlatego zdecydowana większość z nas była tam pierwszy raz, zapewne trochę wypatrzyło to wyniki. Żeby tego było mało przez 3 doby pogoda nas nie rozpieszczała, ciągły deszcz i mocny wiatr dał się wszystkim we znaki. Pogoda pogodą ale ryby łowić trzeba, zaczęliśmy w czwartek o 17.00 i jak to w zwyczaju u nas bywa dla większej mobilizacji zawodników fundujemy zawsze nagrodę za pierwszą rybę zawodów, tym razem ponownie była to  zgrzewka piwa, która jak się już nie raz okazało motywuje do szybkiego działania. Takową nagrodę w tych zawodach zdobyli Bartosz Łyszczarz oraz Krzysztof Krakowiak łowiąc pierwszego karpia zawodów o wadzę 7500g.

 

        

         W Naszych zawodach konkurujemy równieżnajwiększego karpia lub amurawiedząc że w zbiorniku pływa sporo dużego amura, większość zawodników nastawiła się na minimum jeden zestaw właśnie na rybę, niestety ryba nie żerowała i dlatego w większości zawodnikom nie powiodła się ta koncepcja, ryba mimo sporej ilości wrzuconego towaru nie chciała współpracować , amur padł tylko jeden i to egzemplarz jak na wodę z dolnej półki a ważył 8900g, natomiast największą rybą zawodów okazał się karp złowiony przez Bartka Kapelę o wadzę 10380g

 

 

Zawody wygrał team Rafał Nowak, Henryk Żuk łowiąc 6 karpi o wadze 36939g

 

 

Drugie miejsce łowiąc karpia i amura z wynikiem 16450g Zajął team Bartosz Łyszczarz, Krzysztof Krakowiak

 

 

Trzecie miejsce zdobył Paweł Nowak, który z powodu pilnych spraw rodzinnych swojego partnera z teamu wystartował sam łowiąc na 4 wędki 2 karpie o łącznej wadze 12360g. Paweł niestety nie mógł sam odebrać  pucharów oraz nagrody dlatego w zastępstwie za Pawła Nowaka odebrał je Paweł Wojtalak.

 

 

W sumie w zawodach wystartowało 11 teamów, z których tylko 5 złowiło rybę, łącznie złowiono 11 karpi i 1 amura o łącznej wadze 82689g w tym największą rybę karp 10380g a oto całkowite wyniki:

 

I miejsce Rafał Nowak, Henryk Żuk  36939g (6 ryb)

II miejsce Bartosz Łyszczarz, Krzysztof Krakowiak 16450g(2 ryby)

III miejsce Paweł Nowak 12360g(2 ryby)

IV miejsce Bartosz Kapela, Marcin Marciniak 10380g (1 ryba)

V miejsce Marek Gonigroszek, Ryszard Gołaszewski 6560g (1 ryba)

 

      Mimo, tak małej ilości ryb większość zawodników była zadowolona z zawodów, zadecydowało o tym między innymi samo położenie łowiska. Jest tam klimat, który sprzyja wędkowaniu. Łowisko jest zamknięte z daleka od miasta, samochód można parkować przy stanowisku co jest ogromnym ułatwieniem każdego karpiarza. Na pewno zorganizujemy tam jeszcze nie jedne zawody, miejmy nadzieję, że następnym razem z dużo większą ilością współpracujących ryb.

      Na zakończenie chciałbym pogratulować wszystkim wygranym, podziękować zawodnikom za wytrwanie mimo tak nie sprzyjających warunków atmosferycznych, chciałbym podziękować również  firmie CARPSHOP za udostępnienie zbiornika oraz firmie wirenka.pl  za ufundowane napoje.

 

Rafał Nowak