zawody karpiowe o puchar sklepu leszcz

 

W dniach 16-19 maja na Poznańskiej Dębinie odbyły się zawody karpiowe o Puchar sklepu leszcz.

Była to pierwsza edycja i jak można było zauważyć po frekwencji pewnie nie ostatnia. Duże zainteresowanie chociażby z rozmiaru nagród, które ufundował jedyny sponsor imprezy, czyli wspomniany już sklep wędkarski leszcz, znajdujący się w Poznaniu na ul. Ślężańskiej, szybko zapełniły listę startową. Dopisała pogoda oraz co najważniejsze dopisały ryby, startowało 14 dwu osobowych drużyn, które złowiły 58 karpi powyżej 3kg o łącznej wadze 463,9kg.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto zwycięży, 3 zespoły walczyły o ten tytuł do ostatniej minuty zawodów. Przez ostatnią dobę wyniki były bardzo zbliżone, różnice kilku kilogramowe nie zapewniały nikomu sukcesu, jeszcze godzinę przed końcem zawodów wygrywała drużyna z Team Wolf, ale finisz należał do braci „nowak”, którzy pół godziny przed zakończeniem wyciągnęli najpierw karpia o wadze 8,8kg a następnie 7,2kg, dawno nie pamiętam tak emocjonującej końcówki zawodów, życie nie raz już udowodniło, że walczyć należy zawsze do samego końca.

 

Zwyciężyła ekipa z Carp Team Komorniki w składzie Przemo Nowak i Rafał Nowak, z łączną wagą 94,6kg (12 ryb, stanowisko „mostek”)

 

II miejsce zajęła drużyna z Team Wolf Carp w składzie Rafał Wilczek i Tomasz Wilczek z łączną wagą 85,8kg (9 ryb, stanowisko „rów”)

 

III miejsce zajęła drużyna z Carp Team Relax w składzie Paweł Nowak i Paweł Wiśniewski z łączną wagą 81,4kg (9 ryb, stanowisko „drzewo”)

 

IV miejsce zajęli Adam Krugiołka i Grzegorz Janicki z wagą 55,6kg (7 ryb, stanowisko „matki boskiej”)

 

V miejsce Krzysztof Krakowiak i Bartosz Łyszczarz z łączną wagą 44,8 (7 ryb, stanowisko „cypel”)

 

VI miejsce Sławek Kowalczyk Maciej Wawrzyniak 44,1kg

VII miejsce Mariusz Nowak Sebastian Czajka 25,1kg

VIII miejsce Krzysztof Raba Dariusz Obrosow 19,5kg

IX miejsce Paweł Miliński Ryszard Miliński 10kg

X miejsce Dawid Wysocki Łukasz Mizerski 7,8kg

 

Największą rybą zawodów okazał się karp o wadze 14,8kg złowiony przez Tomasza Wilczka z Team Wolf Carp na stanowisku "rów". Tomek otrzymał pamiątkową statuetkę oraz bon wartości 500zł.

 

Pierwsza ryba zawodów karp o wadze 7.900 złowiony 2 godziny po rozpoczęciu zawodów przez Rafała Nowaka.

 

Z ciekawostek to złapany na kulkę szczupak (około 2,5kg) przez Bartosza Łyszczarza.

 

 

Gratuluje wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników.

 

Chciałbym podziękować Stowarzyszeniu Miłośników Dębiny za udostępnienie akwenu na zawody, kolegom sędziom, którzy sumiennie wykonywali swoje obowiązki, wszystkim startującym zawodnikom za ducha walki do ostatniej minuty, za fair play i miłą atmosferę, ale przede wszystkim chciałbym podziękować sponsorowi zawodów, sklepu www.leszcz.eu., bez którego zawody by się nie odbyły. Dzięki Tomasz!!!

 

Rafał Nowak