Szczyt sezonu

 

Szczyt sezonu.

   Letnie miesiące to z pewnością wędkarski szczyt sezonu. Wyższa temperatura wody i bardziej ustabilizowana pogoda sprzyja udanym wypadom na ryby. Przekonało się o tym już w tym roku wielu wędkarzy korzystających z dobrodziejstw naszych lokalnych wód, a także uczestnicy biorący udział w organizowanych przez nasze koło wędkarskie różnych konkursach wędkarskich. Na początku czerwca udane zawody przy bezchmurnym niebie dla najmłodszych wędkarzy do lat 14tu odbyły się nad j. Rosnówko. Do wędek stanęło kilkudziesięciu młodych zapaleńców wędkarstwa i z pełną powagą pod czujnym okiem swoich opiekunów starało się wyłowić jak najwięcej ryb.

 

 

Jak się później okazało najlepszym zawodnikiem okazał się Kuba Wawrzyniak zdobywając 3340 punktów, zaraz za nim z ilością 2860 pkt. uplasował się Kuba Wietrzykowski a trzecie pucharowe miejsce przypadło Mateuszowi Grabowskiemu z wynikiem 2680 pkt. Emocji nie brakowało, brania ryb dopisywały i zdarzały się też takie sytuacje, że ryby w ostatniej chwili zamiast do siatki urywały się z haczyka i wracały do wody. Gratuluję wszystkim uczestnikom udanej zabawy a zwycięzcom zdobytych nagród i Pucharów. Mam nadzieję, że młodych zawodników będzie w naszym kole systematycznie przybywać i w przyszłym roku znowu w taki sam sposób uświetnimy razem kolejny Dzień Dziecka. Dziękuję tym samym za zaangażowanie i zorganizowanie tych zawodów moim kolegom z Zarządu Koła Arkadiuszowi Siejce i Rafałowi Nowakowi oraz pozostałym osobom pomagającym im w tym niełatwym zadaniu. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tej imprezy na naszej stronie internetowej www.pzwkomorniki.pl w zakładce aktualności.

   Podobne fotorelacje można znaleźć również odnośnie naszych pozostałych konkursów, które odbywają się jak dotąd w zgodzie z ustalonym harmonogramem. 22 maja nad j. Strykowskim nasi wędkarze walczyli o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Komorniki Kol. Mariana Adamskiego. Oto wyniki:

 

Imię i Nazwisko

Miejsce w zawodach

Punkty

Punkty do

GrandPrix

Bazylak Dawid

I

3480p

100p

Krakowiak Krzysztof

II

2960p

80p

Miliński Jakub

III

2680p

65p

Szulc Łukasz

IV

2400p

50p

Wojtalak Paweł

V

2380p

40p

Bręczewski Błażej

VI

2200p

30p

Miliński Ryszard

VII

2060p

20p

Wolny Daniel

VIII

2000p

15p

Miliński Mateusz

IX

1900p

10p

Paczkowski Jerzy

X

1860p

5p

   W kolejnym turnieju do zdobycia był Puchar Prezesa Gminnego Koła Wędkarskiego w Komornikach, a zawodnicy musieli stanąć tym razem od samego rana nad brzegiem Zalewu Średzkiego. Efekty tej rywalizacji widać poniżej:

 

Imię i Nazwisko

Miejsce w zawodach

Punkty

Punkty do

GrandPrix

Bazylak Dawid

I

8140p

100p

Wawrzyniak Łukasz

II

7680p

80p

Podżerek Paweł

III

6820p

65p

Wojtalak Paweł

IV

6260p

50p

Kowalczyk Sławomir

V

6060p

40p

Bręczewski Błażej

VI

5760p

30p

Wawrzyniak Grzegorz

VII

5220p

20p

Miliński Jakub

VIII

5200p

15p

Górny Dariusz

IX

4520p

10p

Miliński Ryszard

X

4500p

5p

   Cieszę się, że wszystkie nasze zawody przebiegają w sportowej i przyjaznej atmosferze, Jak widać bezspornym królem naszych wód jest Dawid Bazylak, który w pewny sposób zmierza do zwycięstwa w naszym całorocznym Turnieju GrandPrix. U szczytu sezonu aktualna tabela GPX wygląda tak:

 

Imię i Nazwisko

Miejsce

Suma pkt

Bazylak Dawid

I

300p

Krakowiak Krzysztof

II

120p

Szulc Łukasz

III

100p

Wojtalak Paweł

IV

90p

Paczkowski Jerzy

V

85p

Miliński Jakub

VI

80p

Wawrzyniak Łukasz

VII

80p

Górny Dariusz

VIII

75p

Podżerek Paweł

IX

65p

Bręczewski Błażej

X

60p

   Przed nami jeszcze dwie konkurencje, o Puchar Lata zaplanowany na 17 lipca nad j. Niepruszewskim i Mistrzostwa Koła przygotowywane na 20 sierpnia nad j. Radzyny Duże. W obu przypadkach wyjeżdżamy autobusem o godz. 6.00 rano z Komornik przy Biedronce. Wędkować będziemy na jedną wędkę metodą spławikową lub gruntową, a ze względów logistycznych startowe wynosić będzie 10zł od każdego zawodnika. Oprócz udanej zabawy gwarantujemy ponadto ciepły posiłek a dla pierwszych dziesięciu zawodników atrakcyjne upominki. Proszę dokonywać zapisów na listę startową od 10 tego dnia przed zawodami, która będzie zamykana każdorazowo 5 dni przed imprezą. Zapisów dokonuje się wysyłając zgłoszenie za pomocą sms na nr: 507 007 911 lub wiadomość e-mail na adres: pzwkomorniki@gmail.com. Podajemy Imię i Nazwisko oraz czy korzystamy z autobusu czy własnego środka transportu.

   Na zakończenie życzę wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia nad wodą.

                                                                                              z wędkarskim pozdrowieniem

Prezes

Gminnego Koła Wędkarskiego

w Komornikach

Piotr Wiśniewski