Ryby, ryby, ryby

 

 

Ryby, ryby, ryby

 

  Za nami kilka ładnych tygodni wyśmienitej wędkarskiej pogody. Wędkarska brać mogła do woli oddawać się utęsknionym chwilom spędzanym z kijami nad wodą, a nam również jak dotąd udało się zrealizować wszystkie zaplanowane na ten czas zadania. Podstawową sprawą było dokonanie przeglądu linii brzegowej naszych jezior zarówno od strony lądu jak i wody. Spotkaliśmy się w tym celu 17-tego kwietnia w dość licznym, bo ponad 30-osobowym gronie na terenie naszej przystani wędkarskiej i podzieliliśmy z góry ustalone obowiązki. Po kilku godzinach wytężonej pracy mogliśmy pochwalić się oczyszczeniem naszych wód z zalegających od zimy śmieciami, oraz dokonaniem napraw kilku istotnych stanowisk wędkarskich. Przygotowaliśmy w ten sposób teren i brzeg jeziora Rosnówko przy naszej przystani do przyjęcia naszych najmłodszych zawodników na nadchodzących młodzieżowych zawodach wędkarskich zaplanowanych podczas obchodów Dni Komornik na dzień 5 czerwca. Zbiórka zawodników i losowanie stanowisk odbędzie się o godzinie 8.00 na terenie przystani w Rosnówku, zejście nad jezioro przy przedszkolu samorządowym od ulicy 1 Maja. Zapraszamy serdecznie do udziału każdą młodzież do lat 14 pod opieką dorosłych.

  Nasze tegoroczne sprzątanie rozszerzyliśmy również do brzegów jeziora Chomęcickiego, które było w ubiegłym roku wyłączone z wędkarskiego użytkowania. Z przykrością można stwierdzić, że pomimo tego wyłączenia również tam znaleźliśmy wiele rzeczy do sprzątnięcia, w szczególności takich, których nie można zaliczyć do wędkarskiego pochodzenia. Ponadto nasi wędkarze i strażnicy Społecznej Straży Rybackiej ujawnili dwie sieci rybackie zastawione wzdłuż brzegów jeziora Chomęcickiego na wysokości przesmyku pomiędzy tzw. Kociołkiem a głównym akwenem jeziora. Sieci zostały przekazane za protokołem do leśniczego WPN. Pozostaje mieć nadzieję, że był to odosobniony przypadek, a nie całoroczna reguła. Proszę w tym miejscu wszystkich wędkarzy, którzy zauważą nawet najmniejsze symptomy kłusownictwa o natychmiastowe przekazanie tych informacji do Komendanta SSR pod nr tel.: 601710049 lub do mnie: 601736241. Natychmiastowe przekazanie takich informacji pozwoli na skuteczną reakcję i ukaranie sprawców.

   Jak to zwykle bywa, po ciężkiej pracy przychodzi czas na odrobinę przyjemności. W tym celu liczne grono 40 wędkarzy naszego koła wyjechało na pierwszy w tym roku zawody wędkarskie. Udało się je zorganizować przy pięknej pogodzie 30 kwietnia na łowisku Bucz.

Dobry nastrój dopisywał uczestnikom przez cały dzień, a poparty był wieloma ekscytującymi holami dużych okazów i na zakończenie smacznym cateringiem. Wyniki okazały się być dla wielu niespodzianką, co cieszy dodatkowo, bo na podium znalazły się osoby, których dawno tam nie było. Serdecznie gratuluję całej pierwszej punktowanej w konkursie GrandPrix dziesiątce. Oto wyniki:

 

Imię i Nazwisko

Miejsce w zawodach

Punkty

Punkty do

GrandPrix

Bazylak Dawid

I

15040p

100p

Paczkowski Jerzy

II

12040p

80p

Górny Dariusz

III

9080p

65p

Szulc Łukasz

IV

7700p

50p

Krakowiak Krzysztof

V

6980p

40p

Wolny Daniel

VI

6800p

30p

Nowak Rafał

VII

6120p

20p

Staśkiewicz Piotr

VIII

5600p

15p

Miliński Mateusz

IX

3640p

10p

Heigelmann Mateusz

X

3560p

5p

   Czytając ten artykuł będziemy już zapewne po kolejnym konkursie z cyklu GPX tym razem o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Komorniki Kol. Mariana Adamskiego, który odbędzie się nad j. Strykowskim. Wyniki tych zmagań zaprezentuję oczywiście na łamach czerwcowych Nowin Komornickich. Znajdą się w nich również rezultaty zawodów o Puchar Prezesa Gminnego Koła Wędkarskiego, na które już teraz serdecznie zapraszam. Po puchar ten wyjedziemy nad zalew Średzki w niedzielę 12 czerwca autobusem z Komornik, który wyruszy z placu pod Biedronką o godzinie 6.00. Proszę zabrać potrzebny ekwipunek do wędkowania na jedną wędkę metodą spławikową lub gruntową.

Startowe w obu tych konkursach będzie wynosić zgodnie z ustaleniami walnego zebrania 10zł od wędkarza.

   Zachęcam do aktywnego odwiedzania naszej strony internetowej pod adresem www.pzwkomorniki.pl gdzie na bieżąco Kol. Rafał Nowak zamieszcza wszystkie informacje z życia naszego koła, oraz dodatkowo można poczytać o wspaniałych osiągnięciach kolegów z CarpTeamu działającego przy naszym kole. Relacje z zasiadek i wyników jakie udaje się podczas nich uzyskać są naprawdę imponujące.

   Informuję, że cały czas trwa sprzedaż zezwoleń na wędkowanie na wodach PZW, oraz jeziorach Wielkopolskiego Parku Narodowego. Punkt sprzedaży tych zezwoleń jest w Komornikach na ul. Staszica 30 w warsztacie autoelektroniki. Sprzedaż odbywa się cotygodniowo w każdy poniedziałek w godzinach od 17.00 do 19.00. Dopuszczalne są też inne godziny w ramach moich możliwości czasowych. W takich sytuacjach najlepiej umawiać się telefonicznie pod nr 601736241. Chętnych do wstąpienia do PZW i zdania egzaminu na kartę wędkarską również zapraszam do kontaktu pod tym nr telefonu i adresem.

 

z wędkarskim pozdrowieniem

Prezes Gminnego Koła Wędkarskiego w Komornikach

Piotr Wiśniewski