artykuły dla początkujących i nie tylko...

 

          Moją pasją  chciałbym najbardziej  zarazić ludzi młodych, zwłaszcza tychktórzy obecnie zdecydowanie za długo spędzają swój wolny czas przed komputerem!!! Wędkarstwo daje dużo satysfakcji i pozwala nam mile spędzić wolny czas, więc moi mili  "wędki w dłoń". 

 

          W tym dziale, chciałbym podzielić się z wszystkimi początkującymi wędkarzami moją wiedzą, którą przez kilkanaście lat intensywnej praktyki zdobyłem startując w zawodach oraz niezliczonych treningach. Zapewniam wszystkich, nie było łatwo, ale proszę mi wskazać osobę, która osiągnęła choćby najmniejszy sukces bez ciężkiej pracyja takich nie znam!

         Chciałbym na wstępie wszystkich zapewnić, że nie istnieje zanęta „cud”, na którą obojętnie gdzie i kiedy nałowimy wannę ryb i wygramy wszystkie zawody. Owszem zanęty lepsze i gorsze to prawda, sam mam kilka ulubionych, które rzadko mnie zawodzą, potrzebne jest również szczęście w losowaniu, stanowiska zawsze lepsze i gorsze, ale proszę mi wierzyć żeby osiągnąć sukces potrzebna jest cała układanka, a nie tylko jeden element, dlatego chciałbym stopniowo wszystko po kolei opisać wszystkie potrzebne aspekty. Mam nadzieję, że przekazana wiedza, choć w małym procencie pomoże Wam osiągnąć zadawalające wyniki. Pamiętajcie o jednym cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość!!!zanęta domowym sposobem
zanęta - ważny klucz
gruntowanie - bardzo ważna czynność
ochotka - to co ryby lubią najbardziej
przynęty, jakie najlepsze?
moja pierwsza wędka
karta wędkarska - jak zostać członkiem PZW