Koniec sezonu u schyłku kadencji

 

Koniec sezonu u schyłku kadencji

 

    Gminne Koło Wędkarskie w Komornikach to lokalne stowarzyszenie społeczne w strukturze Polskiego Związku Wędkarskiego. Jako takie ma swoje władze, które wybierane na walnym zgromadzeniu członków koła raz na cztery lata. Właśnie mija kolejny czteroletni okres w prawie 24 letniej historii naszego koła. Był to bardzo owocny czas w odniesieniu do organizacji sportu wędkarskiego na terenie naszej gminy, oraz dbałości o lokalne środowisko wodne jako bazy do uprawiania wędkarstwa, ale i nie tylko. Niestety duch upływającego czasu, brak dostatecznej woli politycznej oraz niespójne polskie prawo w wielu kwestiach nie do końca pozwoliło nam zrealizować niektóre zamierzenia. Wiele udało się jednak osiągnąć, a o tym, że nasza praca jest potrzebna i być może doceniana może świadczyć liczba ponad 300 stałych członków w naszym kole. Były już lata, że ilość ta przekraczała 400 członków, ale było to jeszcze zanim zapadły decyzje o pozbawieniu się przez władze gminy znacznego dostępu do linii brzegowej jeziora w Rosnówku.

   W związku z kończącą się kadencją obecnie panującej w naszym kole władzy i zbliżającymi się wyborami chciałbym z tego miejsca zaprosić wszystkich wędkarzy, którym bliski jest los lokalnego wędkarstwa do współpracy. Każdy członek naszego koła może, jeśli tylko zechce w aktywny sposób zaangażować się w pracę na jego rzecz i zgłosić swoją kandydaturę do nowo wybieranych władz. Wybierać będziemy zgodnie ze statutem PZW i przepisami ordynacji wyborczej nowego Prezesa, jego zastępców, Skarbnika, Sekretarza, członków Zarządu, członków Komisji Rewizyjnej, oraz Rzecznika Dyscyplinarnego i członków Sądu Koleżeńskiego.

   Wszystkich zainteresowanych proszę już teraz o zgłaszanie swoich kandydatur. Można to zrobić osobiście w siedzibie koła w Komornikach na ul. Staszica 30, telefoniczne pod nr 601736241 lub mailem na adres: fugo@autornet.pl. Termin wyborów i walnego zebrania będzie ustalony na 15 lub 22 stycznia 2017r

   Zanim jednak upłyną ostatnie tygodnie naszej obecnej kadencji to musimy wykonać jeszcze pozostałe nam do wykonania obowiązki. Przed nami coroczne jesienne sprzątanie brzegów naszych jezior: Rosnowskiego i Chomęcickiego. Zachęcam wszystkich wędkarzy i naszych sympatyków do udziału w tej akcji. Przynosi ona ze względu na swoją systematyczność trwały efekt w postaci widocznego porządku wzdłuż linii brzegowej. Oprócz tego kończy się ona sympatycznym pieczeniem kiełbasek przy ognisku i wspólnym podsumowaniem minionego sezonu.

   Termin tej akcji jesiennego sprzątania brzegów został wyznaczony na 5 listopada,

zbiórka o godzinie 9.00 na terenie przystani wędkarskiej w Rosnówku

(brzeg za przedszkolem samorządowym). Obowiązkowo proszę zabrać odpowiedni strój i obuwie. Serdecznie zapraszam.

   Ostatnim zadaniem do zrealizowania w tym roku pozostanie nam jeszcze obfite jesienne zarybienie, które mam nadzieję z nawiązką pokryje efekty tegorocznych połowów.

   Zatem do zobaczenia nad wodą J

 

                                                                                                         Prezes Gminnego Koła Wędkarskiego

w Komornikach

Piotr Wiśniewski