karta wędkarska

 

 

Karta wędkarska

 

Chciałbyś wędkować, nie masz karty, dobrze trafiłeś, my Ci w tym pomożemy, po kolei omówię co trzeba zrobić żeby zdobyć uprawnienia w postaci karty wędkarskiej.

Najpierw musisz zapoznać się z Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW (RAPR) to jest to z czym powinieneś się dobrze zaznajomić, następnie udajesz się do Naszego Koła  w celu odbycia egzaminu, za egzamin pobierana jest opłata w wysokości 30zł, którą przed przyjściem na egzamin, musisz opłacić. Wpłat należy dokonywać na:

 

 

Gminne Koło Wędkarskie PZW nr 153

ul. Staszica 30

62-052 Komorniki

 

nr konta:

68 1090 1476 0000 0001 2240 0167

Bank Zachodni WBK

Tytułem: „opłata za egzamin"

 

Najlepiej jak do egzaminu przystąpisz dzień lub dwa po dokonaniu wpłaty i dobrze jak będzie to ten sam miesiąc rozliczeniowyNa egzamin możesz umówić się telefonicznie 601-736-241. Pamiętaj, przystępując do egzaminu musisz zabrać ze sobą dowód wpłaty i mieć przy sobie dokument tożsamości, potwierdzający Twoje imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia oraz adres zamieszkania.

Komisja egzaminacyjna sprawdzi Twoją znajomość a następnie wystawi Ci dokument, z którym następnie udasz się do wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, na ul. 28 Czerwca 1956r nr 404 na terenie Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. Do tego konieczny jest wniosek, kliknij tutaj. Dokumenty należy złożyć w  kancelari, parter, pok. 002  . Pamiętaj również o zdjęciach, jedno do starostwa a drugie do koła (zdjęcia o wymiarach 2,3x2,8 cm). Za wydaną kartę wędkarską należy w starostwie uiścić opłatę w wysokości – 10 , opłatę załatwisz u nich na miejscu. Kartę możesz odebrać po tygodniu II piętro, pok. 207   lub poprosić o wysłanie pocztą. Dla osób zamieszkałych w Poznaniu  karta   wydawana jest w Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa - Oddział Działalności Rolniczej, 61-770 Poznań, ul. Matejki 50,

I piętro, pok.113  Siedem dni to termin urzędowy na wydanie karty wędkarskiej. Jeżeli masz pytania do Starostwa możesz zadzwonić po numer 61 8418-827   a  wszystkiego się dowiesz.  Jak załatwisz wszystko w Starostwie z kartą udasz się z powrotem do Koła a dokładnie do skarbnika w celu rejestracji i opłat,  po opłaceniu już możesz wędkować, prawda, że to proste? W razie wątpliwości lub pytań skontaktuj się z nami a wszystko jeszcze dokładniej Ci wytłumaczymy, pzwkomorniki@gmail.com

 

Egzaminacyjny system informatyczny ---> www.kartawedkarska.pl sprawdź swoją wiedzę.

 

Na skróty:

 

1/ zapoznaj się regulaminem amatorskiego połowu ryb

2/ umów się na egzamin - 601 - 736 - 241

3/ złóż wniosek w starostwie - wniosek  

4/ odbierz kartę w starostwie -Bezpośrednio - II piętro, pok. 207 lub za pośrednictwem poczty    

5/ odwiedź naszego skarbnika i zapisz się do koła, opłać stosowne składki

6/ już możesz wędkować