Carp Team Komorniki 2014

 

Carp Team Komorniki

 

     Sezon jak co roku minął o wiele za szybko. Nie jeden z nas z chęcią jeszcze by połowił, ale aura nie zawsze już na to pozwala. Nasza sekcja w obecnym roku zaplanowała i przeprowadziła trzy turnieje, których celem było wyłonienie Karpiowego Mistrza Koła. Pierwszy rozegraliśmy wiosną na łowisku w Żukowie. Zawody z wynikiem 60,33kg wygrali Rafał Nowak i Henryk Żuk z największą rybą zawodów amurem 12,12kg złowioną tym razem przez Marka Gonigroszka. Drugą batalię rozegraliśmy w czerwcu na łowisku Nekielka, którą z wynikiem 158kg wygrali Paweł Wiśniewski i Paweł Nowak z największą rybą zawodów karpiem o wadze 18,55kg złowioną przez Marcina Woźnego. Do ostatnich zawodów nikt nie mógł być pewny zdobycia tytułu Mistrza Koła. Praktycznie cała pierwsza piątka, która po dwóch zawodach uplasowała się w czołówce miała szanse na taki sukces! Trzecie zawody rozstrzygające nasze tegoroczne zmagania o zaszczytny tytuł Mistrza rozegraliśmy w sierpniu na łowisku Dębina, gdzie ponownie jak na rozpoczęciu sezonu wygrali z wynikiem 102,55kg Rafał Nowak i Henryk Żuk. Tym razem największą rybą okazał się karp o wadze 13,05kg złowiony przez Bartosza Łyszczarza

 

     Rywalizację roczną zdobywając tytuł Karpiowego Mistrza Koła na rok 2014 zdobyli Rafał Nowak i Henryk Żuk, drugie miejsce zajęli Paweł Wiśniewski i Paweł Nowak a II vice Mistrzami zostali Sławomir Kowalczyk i Maciej Wawrzyniak. Łącznie wszyscy zawodnicy na wszystkich trzech zawodach złowili 140 sztuk karpi i amurów o łącznej wadze 1 111,83kg. Poniżej 8 miejsc punktowanych w Karpiowych Mistrzostwach Koła.

 

l.p

team

ilość zdobytych punktów

łączna waga

1

Rafał Nowak Henryk Żuk

22

172,18

2

Paweł Wisniewski ,Paweł Nowak

16

204,41

3

Sławomir Kowalczyk, Maciej Wawrzyniak

16

135,16

4

Marek Gonigroszek, Jarek Gonigroszek

12

90,49

5

Klaudiusz Augustyniak, Marcin Woźny

8

79,22

6

Roman Karasiński, Arkadiusz Kaczmarek

8

75,64

7

Piotr Staśkiewicz, Dominik Olejniczak

8

63,7

8

Bartek Kapela, Sebastian Czajka

5

50,28

 

     Nasi zawodnicy wzięli również udział w ogólnopolskich zawodach karpiowych, w których również osiągnęli duże sukcesy. Było to między innymi na łowisku Dębina w zawodach o Puchar CARPSHOP, w których to Dominik Olejniczak wraz z Piotrem Staśkiewiczem zajęli I miejsce zgarniając główne nagrody, drugie miejsce w tych zawodach zajęła również drużyna z naszego teamu w składzie Paweł Wojtalak i Arkadiusz Siejka.

     Na 2015 rok zaplanowaliśmy również cykl zawodów z jednym dalszym wyjazdem na zbiornik „Nowaki” koło Nysy gdzie powalczymy w formule „big fish”. Przyszłoroczną rywalizację rozegramy już w kwietniu na łowisku w Żukowie oraz w czerwcu na łowisku Dębina. Będzie to ponownie cykl trzech zawodów, z których wyłonimy Mistrzów Koła. Powalczymy również o największą rybę sezonu, która z roku na rok jest coraz większa. W tym roku jest to piękny okaz amura o wadzę 21,84kg złowiony przez Arkadiusza Kaczmarka.

Oraz piękny okaz karpia o wadzę 21,8kg złowionego przez Przemysława Nowaka.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania Naszej strony internetowej www.pzwkomorniki.pl oraz profilu na facebooku, na których to umieszczamy wszystkie ważne informację i wydarzenia.

 

Korzystając z okazji chcielibyśmy Wszystkim członkom Naszego Koła oraz wszystkim czytelnikom w imieniu Zarządu Koła PZW Komorniki złożyć życzenia Zdrowych, Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, ciepła rodzinnego, niezapomnianych wzruszeń i zaskakujących prezentów a w Nadchodzącym Nowym Roku taaaaaaaakiej ryby.

 

Przewodniczący Sekcji karpiowej     Prezes Gminnego

     Carp Team Komorniki             Koła Wędkarskiego

       Rafał Nowak                           Piotr Wiśniewski